Kõrvarõngaaukude juurde tekkinud "munad" 07.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure! Lasin paar aastat tagasi teha kõrvalesta kaks auku kõrvarõngaste jaoks. Normaalselt on kõrvarõngad kõrvalesta allosas, mina lasin ülesse nn. kõhresse. Paremal kõrval paranesid kenasti, vasakule kõrvale on tekkinud aukude kõrvale kõvad munad. Midagi liigliha moodi ehk krõmpskont. Siinkohal nii esteetiline mure, kui valulik. Mida oleks võimalik teha? Tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti midagi on võimalik teha. Mida konkreetselt, saab otsustada peale nägemist. Ilmselt salvraviga tulemust ei saavuta. Igasuguste kehaaugustamiste juures tuleks mõelda ka võimalikele tüsistustele ja sellele, et kõik ei pruugi minna nii nagu me plaanime.