Küüne hooldus peale eemaldamist 26.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Eile eemaldati sissekasvanud varbaküüs kirurgiliselt, kuid sellele ei järgenud mingeid edaspidiseid juhiseid.
Täna on veel varvas sidemes.

Kui kaua peaks sidet hoidma?
Kas peaksin midagi peale määrima varbale? Tegema jalavanne?
Kuidas on lood alkoholi tarbimisega peale küüne eemaldamist?

Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Täna ei pea midagi tegema. Homme võiksite teha jalavanni. Vanniveele lisage kaaliumpermanganaadi pulbrit (või vesilahust), et lahus oleks vaid õrna roosa varjundiga - et ei määriks ei nahka ega kaussi. Reeglina on side verega haavale kleepunud, mistõttu soovitan alguses koos sidemega jala vanni panna ja side alles peale lahtiligunemist ära võtta - nii saate vähem haiget. Et side uuesti haavale ei kleepuks soovitan siduda kas Braunovidon salviga või parafiinvõrguga (saab apteegist). Nii peaks tegema vähemalt üle päeva kuni varvas ära paraneb. Alkoholist soovitaksin hoiduda.