Valu roojamisel 21.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juba mitu kuud on WC-s käies meeletult valus. Perearst soovitas mingisugust kreemi õhtuti pärakule määrida, kuid see pole aidanud. Kõht kinni nagu pole, aga samas väga tugevasti pean suruma, et midagi välja tuleks. JA kui tuleb, siis meeletu valuga ja veritsusega. Samuti on päraku juures selline nagu liigliha, mis katsudes ei ole valus ja see tekkis juba umbes aasta tagasi. Aga roojamisel on valu rohkem nagu päraku üleval pool.l

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste vaevuste põhjuseks võib olla kas päraku lõhe (sagedasem) või kasvaja. Kuna asi kestab juba pool aastat ja ravi pole aidanud oleks otstarbekas paluda perearstil asja põhjalikulmalt uurida või suunata Teid kirurgi juurde.