Anaallõhe 11.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tahaks küsida, kas maailmas ravitakse anaallõhesid mitte konservatiivselt? Mul lõhe oli 2 aasta jooksul, siis kuidagi moodi sain vaibumist pool aastaks ja nüüd korduv retsidiiv. Ühekordne ebaõnnestunud potil käimine muudab elustiili ja toiduratsiooni. Käisin Tartus arsti juures viimane kord remissioni ajal, siis öeldi, et lõhe ikka on ja asetseb otse sfinkteri peal, selle pärast selle haava paranemine raskendatud. Kas saaksite soovitada mingit kindla kohta (kas Eestis või mujal) kus saab korraliku konsultatsiooni ja ravi saada. Olen 22 aastane, elu on veel ees, tahaks sellest probleemist lahti saada. Tänan ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan lõpust : Eesti mõttes suurim kogemus on kindlasti Lääne Tallinna Keskhaigla (Meremeeste haigla) kirurgidel, kes kunagi töötasid Pelgulinna Haigla proktoloogiaosakonnas - nimeliselt dr. Taal, Dr. Kivimäe. Mitte konservatiivne ravi tähendab operatsiooni - anaallõhe mitteallumine konservatiivsele ravile on näidustus operatiivseks vahelesegamiseks.