mure pärakuga 25.04.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 21 aastane neiu. Eelmise aasta lõpul tekkisid mul vetsus käies vaevused: väljaheite väljumisel oli valus ja eritus ka natuke verd. Kui käega päraku ümbrust katsusin tundsin pärakuava juures suunaga tupeava poole naha all kõva kühmu. Vahel, kui vetsus käisin tundus, et see kühm vajus pärakuavast välja ja katsudes meenutas see nagu liigliha pärakuava ümbruses Muidu enesetunne väga hea, mingeid valusid istudes ja liikumisel pole, kõht käib äbi korralikult ja teen trenni. Käisin eelmise aasta lõpus ära ka kirurgi vastuvõtul. Arst katsus näpuga ja pani mulle diagnoosiks anaallõhe. Sain raviks salvi, mida olen nüüd viimased kuud kasutanud. Nüüd vetsus käies valusid praktiliselt enam pole, vahel harva ainult ja siis ka minimaalselt. Kuid mõnikord on ikkagi näha veel natuke verd ja see kühm on ka alles. Muidu on enesetunne väga hea, väljaheide on ka normaalne ja valusid pole See kõik teeb mulle väga suurt muret. Kas on võimalik, et arst pani mulle vale diagnoosi ja tegemist on hoopis tõsisema haigusega? Kas mul on põhjust karta, et tegemist on kasvajaga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid läbi vaatamata, ei saa ma kuidagi eelneva arsti diagnoosi ei ümber lükata ega ka kinnitada. 21 aastaselt pärasoole vähk on siiski väga haruldane. Kartuse ja kahtluse korral soovitan Teil ennas lasta läbi vaadata mõnel teisel arstil - kahe arsti samasuunaline eksimine on väga vähetõenäoline.