ebameeldiv tunne pärasooles 14.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuna proktoloogi juurde on järjekorrad pikad,katsun esialgset infi Teie käest saada.Nimelt on mõnda aega pärasoole piirkonnas ebameeldiv pressiv tunne nagu tahaks kogu aeg vetsu minna aga midagi ei tule ja kõht on kinni.Pärasoole piirkonnas on ka kergelt valulik ja väljaheide kui suure punnitamise peale tuleb on väikeste tükkidena või siis lausa pritsmetena. Kuna mul on ka krooniline eesnäärme põletik,mis lööb stressi perioodil tihti välja,siis kas sealt võib see edasi liikuda soolte piirkonda,antud juhul siis pärasoolde.
Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldreeglina põletik eesnäärmelt pärasoolde ei levi, mis aga ei tähenda, et eesnäärme haiguse korral ei võiks olla vaevusi pärasoole poolt. Selliste vaevuste puhul nagu Te kirjutasite, on pärasoole kontroll igal juhul näidustatud.