pressiv tunne pärasooles 01.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sooviks veel teada, kas pressiv tunne pärasooles(ka peale vetsus käimist) võib olla põhjustatud ka muudest soole haigustest kui kasvaja. Nimelt vähiliidu kodulehel vihjati sellise sümptomi olemasolu korral kasvajale.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pressiv tune pärasooles ka peale soole tühjendamist ei ole üldse kasvajaspetsiifiline tunnus. Esineb ka paljude mittekasvajaliste haiguste puhul. Põhjus uurimiseks oleks see igal juhul.