Valus nukk pöial 11.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kandsin päev otsa pisut ebamugavaid uusi saapaid. Õhtul kodus avastasin, et parema jala pöiale on tekkinud kõva ja valus nukk, tundub luine), mis valutab. Jalatallas oleks justkui mingi pinge. Saabaste hõõrumisel oleks ju tekkinud lihtsalt vill? Kuna minu ema ja tädi ongi hädas nn "suurte nukkidega", kardan, et äkki on ka see moodustis jääv. Kas on lootust, et moodustis ajaga ise kaob või peaks teda arstile näitama minema?
Murelik
Kai

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ebamugavatest jalanõudest võivad tulla ka muud hädad peale villide. Ühepäevasest valede jalanõude kandmisest aga vaevalt mingit pöördumatut muutust sai tekkida. Pigem olid Teil muutused juba enne olemas, nüüd lisandusid vaid vaevused, mistõttu avastasite selle. Kui Teie vaevused ära ei kao on igal juhul põhjust end ortopeedile näidata.