Väikese varba nukk 26.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul tekib igal talvel saabaste kandmise hooajal mõlemale jalale väikese varba nukk, mis teeb liikumise talumatult ebameeldivaks. Mul on lampjalad ja kannan juba umbes aasta aega spetsiaalseid tallatugesid mis on tehtud minu jala kuju järgi. Miks need selle vastu ei aita ja kas on võimalik mingi lahendus selle vastu leida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.
Teil võivad olla liiga kitsad jalanõud, mis tekitavad selle nuki kohal ärrituse ja põletikureaktsiooni.