kõrvetised ja maovalud 09.04.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin sondi neelamas ning seal öeldi, et mingi tagasivoolu haigus. Perearst vaatas tulemused ja pildid läbi ning ütles, et kõik on korras. Ometi kõrvetab ja magu valutab ning vahest jubedamini. Ees on veel mao ultraheli uuring, kuid olen kuulnud, et sondi neelamine näitab täpsemalt ja paremini, kui ultraheli.
Milles võib veel asi olla?
Ette tänades,
T

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tagasivooluhaigus võib olla küll Teie vaevuste põhjuseks. Selle raviks kasutatakse medikamente, mis alandavad mao happesust ja mis peaksid hästi vaevusi vähendama. Ultraheli mao patoloogia koha pealt on suhteliselt väheinformatiivne, küll aga näitab hästi patoloogiat maksa-sapipõie kõhunäärme osas. Ülakõhuvalude põhjusena tulevad kõik need organid arvesse.