Naharipatsid päraku piirkonnas 29.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Soovin teada, kuidas eemaldatakse päraku ümbruses olevaid naharibasid, mis on jäänud peale tromboseerunud hemorroidi taandumist (meditsiiniline termin antud naharibade kohta on vist hemorroidaalsed naha jääkripatsid)? Kas antud protseduur on nö lihtsam, kui hemorroidide eemaldamine? Kas taastumine kiirem? Kas ptotseduuri saab teha, kui toidan last rinnaga? Ja kas oskate soovitada mõnda erakliinikut/tasulist vastuvõttu, kust saaksin kiiremini abi. Hemorroidid tekkisid sünnitusejärgselt, aga mingeid muid sümptomeid ei esine, jäänud vaid naharibad, mis häirivad väga. Tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Naharipatsite eemaldamine on lihtsam kui hemorroidide operatsioon. Saab teha lokaalanesteesias. Võib teha ka rinnaga toitmise ajal, millel ei näe aga olulist mõtet - olulisi vaevusi nad ju ei põhjusta. Kahjuks ma ei tea erameditsiiniasutuste ampluaad, kuid arvan, et see võiks olla iga asutuse nomenklatuuris, kes pakub üldkirurgia teenust.