Punn ja Lõhe 17.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pärakust veidi üleval pool oli üks punn ja nüüd on selle asemel lõhe tekkinud. Valu ei te aga kui peput pühid siis WC-paber on verine. Kas sellega peaks pöörduma perearsti juurde? Kas saab mingi ravimiga seda lõhet parandada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi arvan, et tegu on hemorroidi ja selle põletikuga. Lõhe peaks olema väga valus. Soovitan näidata perearstile.