Lõualuud 16.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin teada, kas valusad lõualuud ja luud, mis asetsevad kõrvade juures, võivad olla seotud kroonilise nohuga ja sellega, et nina vahesein on 3 kraadi vasakule kõver ning üks kanal kitsam. Tulemas on septoplastika. Kas see on samuti ninaarsti valdkond või pigem kirurgia poole pöörduma?
Söömine on raskendatud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on kõrva-nina-kurguhaiguste erialaga, milles end kompetentsena ei tunne. Krooniline nohu ja iga põletikuline protsess selles piirkonnas võib anda valusid, mida Teie võite tunda luuvaluna (luu tegelikult ei pruugigi üldse haaratud olla).