sapi kivide operatsioon 13.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 34 aastane naisterahvas. Nädala pärast on mul sapikivide operatsioon ja praegu pean ranget dieet, et ära hoida valuhoogusid. Aga mind huvitab praegu, mida ma tohin ja mida mitte peale operatsiooni. Kas vannis tohib või ainult dušši all ja massaazi? Et olen natuke pabinas selle operatsiooni pärast ja tahaks natuke rohkem informatsiooni selle kohta, kui oleks võimalik.
Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kaasajal operatsioon tehakse reeglina laparoskoopiliselt, kõhtu lõhki ei lõigata. haiglas hoitakse 1 päev. Dussi alla võib minna paari päeva pärast, haavad vett ja seepi ei karda. Füüsilist aktiivsust endisel tasemel võib lubada umbes 2-3 nädala pärast, sõltuvalt inimesest. Vann ei ole esialgu soovitav, massaazi võib teha.