küünetrauma 26.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus järgnev: ca 3 nädalat tagasi jätsin parema käe pisema sõrme auto ukse vahele. Käisin ka traumapunktis, kuid kuna luu õnneks katki pole, sai kasutatud vana head viinakompressi. Seni tundus edukalt paranevat, kuid nüüd on küüs hakanud nö. kokku tõmbuma (suunaga sissepoole siis, ehk näeb välja justkui oleks tangide vahele surutud) ja teeb taaskord valu, kuna lõikub üha sügavamale sõrme.
Seega siis, kas oleks vajalik lasta see eemaldada või on see pigem märk sellest, et tuleb ise ära?
Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui teeb häda, on põhjus eemaldamiseks. Iseparanemine võtab aega ja on tülikas.