vere eritus 02.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere. mul selline porobleem ,et väljaheite peal on tihtilugu verd. mõnikord vähem,mõnikord rohkem. selline küsimus on küll juba olnud,aga sooviks täiendavat vastust - mis selle põhjustanud ning milline on ravi ? sain arstile vastuvõtuaja alles 2 kuu pärast. Ettetänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige sagedasem põhjus on hemorroidid (pärasoole veenilaiendid), kuigi verd võib olla väljaheitel olla ka teistel põhjustel - kasvajad, lõhed. Ravi sõltub sellest, millest verejooks on põhjustatud ja seda tuleb uurida.