lümfisõlmed 27.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere
olen 51a. naine. Algas see mure kolm aastat tagasi. Peale pingelist tööpäeva aias, kui olin tundide viisi kükitanud, olid mu jalad järgmine hommik paistes ja kubeme kohas olid sinised triibud. Eriti valutasid põlved ja kükitada oli võimatu.Mõne päevaga paistetus vähenes, aga kükitada ikkagi ei saanud. Pere-arsti esmane arvamus oli et valutavad liigesed. Tegin röntgenipildi liigestest, aga seal oli kõik normis. Siis saatis perearst mind Magd. pol. kirurgi juurde,kes arvas, et mul on vesi põlves .Kirjutas valuvaigisteid ja veel ühed tabletid, et vesi põlvest ära kaoks. Mulle tundus kõik see asi kahtlane,sest algul valutas üks jalg rohkem ja siis jälle vastupidi ja põlve taga oli imelik tirimise tunne mis vahel oli nagu krambi moodi .Siis märkasin, et vasaku põlve õndlasse oli tekki-nud muna ,mis vahest oli pehme ja vhest kõvem. Arvasin ise et mul on vere- soonte ummistus, kuna ma olin päevläbi kükitanud ja et mul oli kubeme kohast sinine olnud.
Juhuslikult sattusin lugema ajalehest ühte artiklit, lümfisõlmede haigusest, mis tekib mullast saadud pisikust.Need haigusnähud olid avastatud Saaremaal, või Hiiumaal.Sellel haigusel oli minu jaoks võõras nimi, mis ei jäänud meelde, aga raviti seda antibiootikumidega.Rääkisin sellest ka perearstile, mille peale arst ainult naeris.Ja kuna ma siis isegi ei teadnud, kus lümfisõlmed täpselt asuvad ma seda rohkem ei uurinud.
Palusin saatekirja veresoonte arstile.Momendil, kui arst jalga vaatas oli muna pehme ja väike ja arst ei arvanud sellest midagi.Käskis määrida Lioton 1000-ga ja veresooned pidid korras olema.
Muna ikka ära ei kadunud,vahest oli parem vahest halvem.Läksin jälle perearstile ja palusin saatekirja ultrahelisse,et uurida seda asja seestpoolt.Arst soovitas mul minna närviarstile,aga saatis siiski veel Magd.haiglasse uuringutele. Seal sai tehtud ka ultraheli uuring,aga midagi ei avastatud.Ka vere ja urini proovid olid head. Günekoloogi juures midagi ei leitud. Käisin veel vere-soonte spetsialisti juures kus soovitati tegelda kehakultuuriga.Ja lõpuks arvas ortopeed et see on tsüst ja tuleks ära lõigata.
Ma ei tea enam mida arvata ,või teha.Tundub,et mul on siiski lümfisõlmede põletik kuna ,mul on tekkinud veel kaks muna,parema käe liigese juures ja kaela peal.Oleks siiski vaja arsti arvamust,aga ma ei tea, kelle poole pöör-duda.Palun aidake.
Hele.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse jargi on vaga raske Teid aidata, kuna olete juba nii paljude spetsialistide juures kainud. Minul Teid nagemata katsumata on kindlasti voimatu teha targemat otsust. Kui polveondlas on tsust, siis peaks seda ultrahelis nagema, rontgenis peabki sel juhul koik korras olema. Ja kui seal toesti tsust on, siis peaks seda ka opereerima. Minule jaab mulje, et Teie hada on liigestes - tegite neile sundasendis tootades liiga. Abi peaksite otsima ortopeedilt. Kui Te Magdaleena haigla ortopeedi arvamusega ei noustu, siis paluge kellegi teise ortopeedi arvamust mingist muust raviasutusest, selline oigus Teil on.