Sapipõis 18.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on sapipõies leitud kivid, mida nendega tehakse ?Põletiku ei ole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui sapipõie kivid häda ei tee, pole nendega midagi vaja peale hakata. Risk muidugi jääb, et kunagi võivad nad häda tegema hakata. Kui olete alla 40-50 aasta - seega pool elu veel ees - siis soovitaksin opereerida, kui aga üle 50 ja vaevusi pole olnud, siis mitte.