Sapikivide eemaldamise operatsiooni jägne seisund 27.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Käisin neli päeva tagasi sapikivide operatsioonil. Kahjuks haiglas kirurgil pole kas aega või tahtmist tegeleda niisuguse asjaga, nagu selgitamine, mis mind nüüd ees ootab. Saan aru - kiire. Ise olen ikka asjast natuke uurinud ka. Aga kui range peaks mu dieet praegu olema? Ja kui kaua võib kesta palavik (kuni 37,5), et seda võiks normaalseks pidada? Arsti juurde pääsen 10 päeva pärast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väike palavik nagu Teil peaks mööduma nädalaga. Kui aga temp. tõuseb üle 38, peaksite kontakteeruma oma raviarstiga. Dieet peaks esialgu olema kerge - vedelam toit, korraga vähem, vältida teravaid, praetud ja rasvaseid toite. Kui peale operatsiooni on juba kõht läbi käinud võib hakata endale rohkem ka tahkemat toitu lubama. Mingil määral on piirangud vajalikud 2 kuu jooksul. Seejärel võib pikkamööda üle minna normaalsele harjumuspärasele dieedile. Peale sapipõie operatsiooni võib inimesele jääda mõnede toiduainete talumatus (erinevatele inimestele erinevad, mõnel ei teki seda üldse)- selle tunnete ise kõige paremini ära ja seejärel peaksite neid asju vältima.