Song raseduse ajal 17.12.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
17 nädalat rasedust ja vasakul kõhu ääres on sageli valud ning kui pikali heidan on tunda mingit moodustis, mis siis katsudes kaob. Arstile pääsen alles paari nädala pärast. Peaks kiiremini minema?
Kuidas raseduse ajal seda ravitakse? On kõhubeebile ohutu, kui peaks operatsioon tulema?
Tänud vastamise eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina plaanilisi operatsioone raseduse ajal ei tehta, välja arvatud juhud, kui see võib põhjustada ohtu raseduse kulule. Songa puhul sellist ohtu ei näe, et opereerida. Kuigi nägemata ei julge ma ka väita, et tegu on songaga. Songa on võimalik opereerida ka lokaalanesteesias kui see peaks vajalikuks osutama, mis peaks olema lootele ohutum. Soovitaksin nõu pidada günekoloogiga.