Peale sappipõie eemaldamist 22.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on sselline küsimus,mul veebruaris eemaldati sapipõis,ja kas ma peaksin võtma Tbl.Alaholi?Ja ka s see op.mõjub pärast kuidagi maksa peale,sest mul on natukene kõrged maksa näitajad.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapipõie operatsioon maksa näitajate peale halvasti mõjuda ei tohiks. Alloholi tablettide võtmine on lubatud aga mõttekas vaid juhul, kui arst Teil neid võtta soovitab.