väike kasvaja 15.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Olen45aastane naine.Nii palju, kui ennast mäletan on mul kukla taga imelik rasupunn,mis on aastatega kasvanud suuremaks.Tahaks kûsida,millega vôiks tegemist olla(läbimôôt umbes 5mm),nahaga sama värvi?Soovitati väikest lôikust,mis pidi olema ohutu.Mis kasvajaga vôiks olla ikka tegu ja kui ohutu see lôikus ikkagi on?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata on raske vastata, kuid kõige sagedamini on juustega kaetud peanahal tegu ateroomidega- need on naha healoomulised tsüstkasvajad. Lõplik tõde selgub peale eemaldamist histoloogilise (mikroskoobiga) uurimise käigus. Operatsioon on tõepoolest ohutu. Ainuke tõenäoline tüsistus oleks haavainfektsioon ja sedagi väga harva.