rusikasuurune "muna" kõhus 21.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 31a naine. Umbes 13a tagasi opereeriti mul lõhkenud pimesool välja.
Kolmanda lapse sünnitamisel tundsin, et vasakult poolt kõhus midagi nagu rebenes. Kas vana armkude? Kõhukelme rebend? Nüüd 1,7 a hiljem (pärast sünnitust), kui hommikuti küljepealt selili keeran tunnen käe all suurt ja kõva "muna" , mis vajub tasapisi kõhtu tagasi. Olen mures ja teadmatuses.
Kas sammud seada kohe onkoloogiasse või ennem Teie vastuvõtule?
Tänan ja kõike head!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale minu on ka Teisi arste ja kindlasti pole vaja kohe onkoloogiasse minna. Kõigepealt peaksite oma häda kurtma perearstile, kes siis otsustab, kelle juurde ta Teid vajadusel edasi suunab - näiteks pole välistatud ka günekoloogiline probleem. Kirja teel ma Teid rohkem aidata ei oska.