Muna paremal pool kõhus 14.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on liikuv moodustis/muna roiete all paremal pool u rusika suurune, mis pikali olles tunda. Sisse hingates liigub roiete alt naba poole ning väljahingates tagasi, katsudes ei valuta, olnud seal juba 5 aastat. UH tehtud 5a tagasi, siis kui seal piirkonnas alguses valutas, seostasin seda gaasiliste jookidega, enam neid ei tarbi ja ei valuta ka. UH oli normaalne, ainult sapipõie sein olla õhuke. Kehakaal muutunud selle aja jooksul ei ole. Kuna vahepeal ikkagi tunnen seda muna siis muretsen, et kas sellega on ikkagi vaja midagi ette võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske mingit hinnangut anda. Kui 5 aasta jooksul pole midagi hullemaks läinud ja UH-s pole midagi nähtud, siis see midagi väga hullu olla ei tohiks. Kompuuteruuring oleks näidustatud.