Pisike muna kõhus 23.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kõhus pisike kõva muna. Umbes väikese näpuotsa suurune. Asub see ülakõhus. Ribide läheduses. Kõhu keskjoonest veidikene vasakule. Tekkis see mõned nädalad tagasi. Usun, et enne ei olnud. Kuna mul olid kõhuvalud, siis hakkasin kõhtu kompama. Valu põhjus oli gastriit. See muna ei ole nagu lipoom. Muna ei ole otseselt naha all ja silmaga näha ei ole. Lipoom peaks olema ju naha all. Minu muna oleks nagu sügavamal. Valu see ei tee. Püsti seistes on paremini tunda kui pikali olles. Hiljuti tehtud veri oli mul korras. Samuiti käisin ultrahelis. Korras oli ja mingit muna ei nähtud. See kes tegi ultraheli ütles, et seal ei tohiks lümfisõlmi olla ja tema ei näe suurenenud sõlmi. Arvas, et võibolla on tegu songaga. Aga song ju ei ole nii tilluke ja ribide läheduses. Millega võiks olla tegu? Või äkki ei osatud ultrahelis minu muna vaadata lihtsalt ja on ikkagi lümfisõlm.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi pakun, et see võiks olla lipoom. Ilma katsumata/nägemata kindlalt väita pole võimalik.