veresoonelaiendid 24.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere austatud dr.Tepp.
Olen 28 aastane mees ja viimase aasta aja jooksul on vasakule jalale tekkinud veresoonelaiendid. Ehk oskste soovitada mingisugust ravi voi on operatsioon paratamatu? Ja kas tegemist voib olla pariliku haigusega?
Tanud ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veenilaiendite tekkel pärilik soodumus on kindlasti olemas, kuigi seda pärilikuks haiguseks siiski ei loeta. Ilma nägemata on raske midagi soovitada - kui asi häirib vaid kosmeetiliselt tuleks läheneda üht moodi, kui on ka muid vaevusi, siis teist moodi. Radikaalne ravi on siiski põhiliselt kirurgiline, igasuguste määretega ja rohtudega saab vähendada veenilaienditest põhjustatud vaevusi, kuid veenilaiendeid nad siiski ära ei kaota.