jalavalu 02.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 37a. istuvat tööd tegev naine, kuigi vabal ajal liigun üsna palju. Umbes kuu aega tagasi hakkas valutama parem jalg põlvest allapoole. Valu leevendub jala liigutamisel ja käimisel, tunnen seda põhiliselt hommikul üles ärgates ja viimasel ajal ka õhtul on valu tugevnenud. Üldiselt tunnen ma pidevalt ebameeldivat tunnet jalas, kui nüüd kirjeldada, siis nagu mingi tropp oleks kuskil veresoones ees, nagu veri ei käiks ringi. Ilmselt on mul soodumus veenilaiendite tekkeks, kuid silmaga pole jalal eriti midagi näha, kuigi tõesti on veresooned kuidagi rohkem silmatorkavamad kui varem. Mingeid punaseid põletikulisi kohti ei näe, jalgade üleval hoidmine ei tee asja paremaks, igasugused fastumgeelid ja liotonid on ka ära proovitud ja mitte midagi ei aita. Kas see valu on tingimata veenidest või võib see ka midagi muud olla? Mida teha, kas on vaja tingimata arstile pöörduda ja kui, siis millise spetsialisti juurde? Vasoloogi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi jääb mulje, et tegu pole veenipatoloogiaga. Rohkem sobiks mingi närvihaigusega, kuigi ilma Teid nägemata hoiduksin väga kindlatest väidetest. Veenihaiguse korral peaks olema abi asjadest, mis Teid pole aidanud. Süvaveeni haiguse korral peaks olema ka turse, mida Te aga ei kirjelda. Soovitaksin kõigepealt pöörduda siiski perearsti poole, kes Teid läbi vaatab ja teeb otsuse, millist spetsialisti vajate.