veresoone laiendid jalal 06.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas Eestis kasutatakse laserit veresoonte laiendite eemaldamiseks?
Kui jah, siis palun andke nou, kuhu ja kelle poole peaks poorduma, et aja kinni panna suveks.
Ette tanades
Helju

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Laserit kasutatakse väga peente veresoontelaiendite raviks. Üks koht, kus seda tehakse on "Vitaclinica", aga kindlast on ka teisi kohti. laser kõlbab aga siiski vaid osadel juhtudel - päris suuri veenikomusid tuleb siiski opereerida.