Veritsus tagumikus 26.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu elukaaslane 29.a mees käis aprillis operatsioonil, kuna tagumik valutas ja tuli verd. Peale operatsiooni ei jäänud ta koju, läks kohe tööle. Nüüd tuleb tal tagumikust jälle verd, tegelikult on see juba teine kord peale operatsiooni, esimesel korral läks arsti juurde ja talle pandi küünlad.
Olen mures, millega see võib lõppeda. On see võimalik, et tuleb uus operatsioon?
On see haigus ka eluohtlik?
Võib see haigus olla ingitud ka tema tööst(veab kaupa laiali-istub autos, veab aluseid roklaga)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui tegu on hemorroididega, siis see ohtlik ei tohiks olla. Peale operatsiooni tuleks aga igal juhul vältida pingutusi ja kõhukinnisust - usun et nii oli talle ka peale operatsiooni öeldud. Ilma haiget nägemata ei oska ma uue operatsiooni kohta küll midagi öelda - pöördugu uuesti opereerinud kirurgi poole.