Veritsus 30.03.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Kahtlustan, et mul on hemoroidid, aga paluksin Teie tagasisidet, kas on ka muud variandid võimalikud. Olen 28-a. naine.
Kõhukinnisust ei ole, aga WC-s käies on veritsus nii tugev, et nii määrib paberit, kui ka vahel, isegi urineerides on pärakust veritsus.
Kas tegemist on tõenäoliselt hemorididega või võib olla ka midagi muud (mu isal oli pärasoole vähk ja samad sümptomid, sellest paranoia).

suur tänu juba ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugune vere eritus pärasoolest vajaks kontrollimist. Peale hemorroidide võib veritsus olla tingitud kasvajast, divertikuloosist, põletikulisest soolehaigusest, jms. Teie vanuses on jämesoole kasvaja haruldane, kuid mitte võimatu.