Päraku veritsus ja valu 02.02.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mure on päris suur. Tagumik sügeles enne pikemat aega, aga ei pööranud sellele tähelepanu, vahetevahel olid ka WC- paberil verejäljed, aga seda oli väga vähe ja väga harva ja ei pööranud ka tähelepanu.
Aga nüüd, pärast suurt pidu ja liigset alkoholi tarbimist oli hommikul tagumik ikka väga valus. Et istudagi on väga valulik, arvasin et läheb üle, aga läheb aina hullemaks. Nüüd veritseb ka päris hullusti. Ringi liikudes, oleks nagu selline tunne, et ora oleks tagumikus. Aru ma ei saa, milles probleem on. Ise arvan, et äkki mingid bakterid või ussid vms, sest käisime söömas hamburgereid ja kotletti sõin näppude vahelt.
Ei oska kuhugi arsti juurde ka sellega pöörduda

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla lihtsalt põletikus hemorroididega - alkoholi tarvitamine provotseerib selliseid asju. Peaksite pöörduma erearstile, kes siis saadab vajadusel kirurgile. Otse kirurgile pöördudes peate visiidi eest ise maksma.