Valud ja lima eritumine väljaheitega 15.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et mul on väga raske väljaheidet välja pressida ja ei suudagi seda väga teha, sest valu tagumikus on väga tugev. Tavaliselt tuleb ainult midagi natuke ja on tunne nagu kõik jäi sisse. Lisaks erladub lihtsalt pruuni läbipaistvat lima ja see on kõik.
Hiljuti on olnud raskused ka urineerimisega, läheb aega enne kui urineerima hakkan või pean pressima.
Kas on põhjust muretseda ja kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustama peaks perearstist. Esialgu võiks kasutada mingeid lahtisteid. Kui see probleemi ei lahenda, oleks vaja uuringuid. Valu defekatsioonil pole normaalne.