Äkkki on tegemist pimesoolega? 18.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul on selline mure et eelmise nädala laupäeval oli ml üks väga suur valu vasakul alakõhus.. sama oli ka kolmapäeval .. valu on selline raske ja väga väga valus! sõbrad arvavad et võib tegemist olla pimesoolega? milline on teie arvamus.ja mida te soovitaxite teha
tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu vasakul allkõhus ei ole apenditsiidile iseloomulik, samuti ka väga tugev valu, mis möödub. Vasakpoolse valu korral võiks pigem arvata neerukoolikut. Kuna ei tea Teie sugu, siis günekoloogilist patoloogiat ei paku, kuigi naissoo korral oleks ka see võimalik.