tarkusehambad 07.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 21a naine. Probleem on selles, et mul tulevad kolm tarkusehammast korraga ja üks tuli enne aga onka nüüd kiiremini hakanud välja lõikuma.Alumine parempoolne tarkusehammas pole veel väljas kuid ige on väga valulik ja torgib pidevalt. Ka teised alles välja tulemata tarkusehambad tekitavad valulikkus ja ebamugavustunnet ning ka alalõualuu kõrva lähedalt on suht valulik. Kasvuruum on neile hammastale peaaegu olematu, kuidas see mõjub kui need nö põske kasvavad? Kas need peaks kõik välja opereerima? Kuidas näeb täpselt välja tarkusehammaste op? Kas täisnarkoosiga on seda võimalik teha kui on vaja seda op teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

kahjuks küsimus pole minu erialast, mida valdan. Igal juhul on operatsiooni võimalik teha ka üldnarkoosis.