proktoloogia 16.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kas enne arsti konsultatsioonile minemist on vajalik eritoitumine(uuringu jaoks)? ja ikka koos saatekirjaga?
kui pikad on järjekorrad üldse?
ja kas ravipuhul hoitakse haiglas ka või on kodune ravi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Konsultatsioonile minemiseks eritoitumine vajalik ei ole, küll aga on vajalik ettevalmistus uuringu puhul - selle määrab arst. Järjekorrad olenevad sellest, kelle juurde tahate minna ja mis hädaga ja kuhu raviasutusse. Kas ravi on ambulatoorne või statsionaarne sõltub haigusest, selle raskusastmest ja ravist, mida kavatsetakse Teile teha. Nii üldsõnalisele küsimusele pole võimalik täpsemalt vastata.