Kõvera sabakondiga sünnitama 19.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui olin 17, siis tehti sabakondist pilt, mis näitab, et see on täisnurga all sissepoole. Tol korral oli leiu põhjuseks valu, mille põhjustajaks närvide kokkusurumine. Otsest traumat sel momendil ei olnud. Arvati koguni anomaaliat või mõnda lapsepõlve uisutamist-kukkumist, mis hiljem välja lõi. Sellest ajast saadik olen kaua ja otsest sabakondil istumist vältinud ja erilisi kaebusi ei ole olnud. Nüüd aga 30-sena ootan oma esimest last (4. kuu). Näitasin 13 aasta tagust röntgenpilti ka oma günekoloogile. Noor arst sattus natuke segadusse ega osanud öelda, millise arsti juurde peaks mind saatma. Tean igal juhul seda, et röntgenuuringut ma oma lapse pärast teha ei laseks. Keiser on muidugi võimalus aga äkki ikka saab ilma. Kust saada abi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie günekoloog, kui ise ei oska seisukohta võtta, peaks konsulteerima kellegi teise günekoloogiga. Röntgenpilt pole ainus võiamlus praeguse olukorra hindamiseks - on olemas MRI (magnetresonantstomograafia), mis ei ole titale kahjulik ja mida võib teha raseduse igas faasis.