Üldnarkoos 30.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et kas üldnarkoos mõjub kuidagi teisiti, või tuleb teha mingi teistsugune narkoos, kui suitsetada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suitsetamine on igal juhul kahjulik, sõltumata sellest, millist anesteesiat Teile tehakse. Suitsetamine pole otseseks vastunäidustuseks ühelegi anesteesiale.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Üldnarkoos ja menstruatsioon

Operatsioonile tulija meelespeas on kirjas,et opratsioonipäeval ei tohi olla menstruatsiooni.Miks?Kas sellepärast,et võib tekitada ebamugavust või on oht tõsistele tagajärgedele?Minul tuleb meniski resektsioon ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mingeid erilisi vastunäidustusi ei ole ja dramaatilisi tagajärgi samuti mitte. Artroskoopilise operatsiooni tegemiseks mina vastunäidustust ei näe.

Loe edasi

Pilonidaalsiinuse operatsioon

Tere. Kuidas see operatsioon välja näeb ja kas pannakse üldnarkoos või tuimestatakse vaid tagumik ära? Kuigi käisin kirurgi juures, ütles ta, et see kasvab kinni, aga pole siiiani kasvanud.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Reeglina tehakse seda üldnarkoosis, kuigi võimalik on ka kohalik tuimestus. Operatsiooni käigus eemaldatakse kogu põletikukolle.

Loe edasi

Mandlioperatsioonilt järgmisele operatsioonile

5. novembril oli kirjas mandlioperatsioon üldnarkoosis, nüüd pakuti õlaoperatsiooni (õlg käis juba 5. korda liigesest välja)-seda kapitaalsemat-juba 12. novembrist. Kas see 2 operatsiooni vahe on liiga ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üldnarkoos pole probleem. Takistus võib tulla vaid mandlite operatsiooni tõttu - teiseks operatsiooniks pole need veel täielikult paranenud. Mina jätaksin 1 kuu ajalise vahe.

Loe edasi

Üldnarkoos

Paar päeva tagasi tehti väike lõikus üldnarkoosis. Olen tundnud peale operatsiooni kerget tuikavat valu õlgades ja rindkeres. Kas see on loomulik ja kui kaua see kestab?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Midagi väga erilist selles ei ole. Nädalaga peaks mööduma.

Loe edasi

Üldnarkoos

Kas üldnarkoos vähendab eluiga? Öeldakse, et üks üldnarkoos vähendab viis aastat. Tänan

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Minu teada teaduspõhist tõestust sellele väitele ei ole.
Kui on aga võimalust operatsiooni teha lokaal- või juhteanesteesias, siis mina eelistaksin igal juhul viimaseid. Kahjuks ainult kõiki operatsioone ...

Loe edasi

üldnarkoos

Kas nädalase vahega võib teha 2 väiksemat sorti üldnarkoosiga lõikust?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et võib küll.

Loe edasi

Üldnarkoos

Tere, Kas üldnarkoos võib tekitada peavalusid, või on see liigsest lamamisest ja kaelalihased on lihtsalt kangeks jäänud? Operatsioon (emakaväline rasedus) oli 12/01 ja nüüd olen kannatanud peavalu all ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üldnarkoos reeglina ei tohiks peavalusid põhjustada. Mis konkreetse peavalu põhjuseks on pole võimalik öelda. Kõne alla tuleb ka aneemia e.kehvveresus verejooksust (kui see Teil oli).

Loe edasi

üldnarkoos

Tere! Kas vahetult peale (7-päevast) paastu tohib üldnarkoosis tehtavale operatsioonile minna?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pole soovitav, aga võib. Igale inimesele mõjub paast isemoodi. Mõnedel võivad tekkida väga märgatavad muutused ainevahetuses, mis võivad väljenduda elektrolüütide ainevahetsue sassiminekus. Igal juhul ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: