krooniline pimesoolepõletik 17.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mida tehakse kroonilise pimesoolepõletiku puhul? Kas on õige lasta pimesool eemaldada? Kas kroonilise põletiku puhul võib ka pimesool lõhkeda? Aveliisa

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

ui kroonilise apenditsiidi puhul on vaevused, siis ega peale eemaldamise mingit muud ravi ei olegi. Lõhkeda krooniline apenditsiit reeglina siiski ei saa - eelnevalt peab ta ägenema ja siis me räägime juba ägedast apenditsiidist.