Paremal pool naba kõht suurenenud.... 11.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist ja kaunist jõuluaega! Olen 25a naisterahvas, viimased kolm nädalat on mul nabast paremal vallasroiete alune piirkond kuni nabani suurenenud. Valulik see piirkond pole, naba kõrvalt palpeerides tunnen 1cm kõvemat kohta. Kas peaksin kiiremas korras arstile pöörduma või võin rahulikult oodata uue aastani, millise arsti poole peaksin pöörduma? Tänuga ja parimate tervitustega, Merle

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin Teil siiski läbivaatuseks arsti poole pöörduda. Siis saab otsustada, kui kiire uuringute ja raviga on. Ainult kirjelduse järgi diagnoosida pole võimalik.