kolmnurgast paremal pool valus katsudes 21.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

novembris algasid valud kolmnurgast paremal pool ning märtsis käisin mõõka neelamas ning avastati kolm väikest haavandit kaksteistsõrmikus, sain ravi ligi kaks kuud. Nii kui ravi lõpetasin, tulid valud tagasi. Nüüd paar nädalat tagasi käisin uuesti mõõka neelamas. Kõik on korras, nii maos kui ka kaksteistsõrmikus. Tehti ka ultraheli, mis oli korras.
Muret teeb mulle aga see, et kui katsuda kõht kolmnurgast veidi paremalt roidekaare alt, siis seal on üks koht, mis on valus katsudes. Kas see peabki nii olema või peaks laskma seda edasi uurida? Mis võib olla selle valu põhjuseks?
Oma arstile ka mainisin seda, aga ta nagu ei öelnud ise midagi selle kohta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

31 aastasel ei pea´kuskilt valus olema, seega peaks edasi uurima. Valu põhjuseid on palju ja kõiki ette lugeda läheks paljuks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Lipoomi eemaldamise arm.

Tere. Käisin 04.02.2016 lõikusel . Kirjeldus- Vasaku kulmu kohale tehtud lokaalanesteesia 1% lidokaiiniga. 4cm nahalõige kulmukaarele. Avastatud sidekoeline moodustis, mis ümbritsevast koest vabastatud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuna ma ei tea histoloogilise uuringu vastust, siis ühest vastust ei ole. Üldjuhul, kui kogu moodustis saadi tervelt kätte, siis ei tohiks uuesti kasvama hakata.

Loe edasi

lõas tükk

Tervist . Avastasin enda paremal lõua joonel kõva tüki mida katsuda on valus ja mis katsudes natukene liigub. Kas tegemist võib olla millegi hulluga ning kas sellega peaks arsti poole pöörduma ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla lümfisõlmega või süljenäärmega, mis on kas põletikus või mingi muu viga. Soovitan pöörduda perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid edasi.

Loe edasi

Muhk paremal pool kaela umbes 4-5 cm kõrvast alla poole

Hiljuti märkasin katsudes oma kaela imeliku muhku. Näha seda ei ole, valu ei tee. Asub paremal pool. Kas see võib olla külmast või millestki muust, rasket trenni ei tee.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla lümfisõlmega. Sellise kirjelduse järgi kahjuks diagnoosida pole võimalik. Soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

Hooti valud alakõhus

Tere!
Mul on algasid paar nädalat tagasi kõhus valud. Eriti paremal pool puusakondist allpool. Käisin ära arsti juures, kes tegi nii uriini kui ka vereproovi. Uriiniproov polnud korras ja ta määras ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma Teid läbi vaatamata ei saa kuidagi väita ei üht ega kinnitada teist. Ka apendiitsiiti võib vahel kulgeda ebatüüpiliselt ja mitte iga kord ei pruugi "hapuks" minna. Peaksite ikka uuesti perearstile ...

Loe edasi

Krooniline pimesoole põletik?

Tere,
mul on olnud ligi 2 kuud iga päev paremal alakõhus valud. Valu ei ole just väga tugev, hommikuti ei ole pidev, õhtuti tihti on pidev.
Günekoloogiliselt patoloogiat ei leitud (tehti ultraheli ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Noortel naistel valude korral alakõhus , kui muud patoloogiat ei leita, tehakse apendektoomiat küll. Kaasajal on võimalik seda teha ka laparoskoopiliselt, mis tagab ka teiste kõhukoopa organite revisiooni. ...

Loe edasi

lümf

Lp dr. J. Tepp

Olen 40 aastates mees. Mõned kuud tagasi algasid mul tõsised kaelavalud. mõlemal pool kaela aga eriti paremal pool olid sõrmega katsudes ülivalusad närvipesad.Kael oli täiesti ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Teil nad olid omavahel seotud, siis mul on raske öelda, et nad pole seotud. Kuigi lümfisõlme suurenemist ja närvipõletikku ühe nimetaja alla viia tõesti ei oska.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi