Tükk kõris 22.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on tekkinud viimasel ajal (pole kindel millise perioodi vältel) kõri külge üks kummaline natuke hell tükk. Ta on kohe hingetoru kõrval, naha all. Teisel pool sarnast ei ole, et kahtlustada mandlipõletiku. Mandlitest 4-5cm allpool. Kui seda puudutada, siis on ta hell ja tekitab sellist järsku plõksu, nagi takerduks see liigutamisel kuskile. Mis see olla võib? Kilpnääre on teatavasti veel rohkem all pool ja seda olen aasta tagasi kontrollinud, ultraheli oli siis korras, veri mitte nii väga hea.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline tükk võib olla suurenenud lümfisõlm. Viitab ka selle piirkonna põletikulisele protsessile, kuid võib olla ka mingi lümfisüsteemi haiguse märgiks. Peaksite pöörduma perearsti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Vasaku jala sisesääres kõva tükk

Vasaku jala sisesääres on kõva tükk kintsu juures, misasi see olla võiks? Jalg pole vigastada saanud, et see oleks mingi verevalum või midagi. See on juba päris tükk aega olnud, kunagi oli see väiksem, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei saa lokalisatsioonist aru - "sisesääres kintsu juures". Arvesse tuleb nii vana hematoom, fibroom, lipoom jne. Peaksite arstile näitama.

Loe edasi

Valge kõva tükk naha all.

Mul on päraku ja tupe vahel naha all mingi kõva tükk, natukene valge paistab. Mingeid muid hädasid pole, lihtsalt see nahaalune tükk teeb mind murelikuks.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vaja oleks seda näha ka katsuda, et midagi arvata. Soovitan pöörduda günekoloogile - sinna pole saatekirja vaja.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: