peale südameklappide vahetust? 13.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Asi ei puuduta üldse mind, aga pidasin vajalikuks mõningatele küsimustele siiski vastust otsima.
Nimelt on meil üks sõber, kes käis südameklappide opil. Väidetavalt oli ta olnud 3h kunstlikuskoomas. Kas arstid lasevad ta kohe järgmisel päeval/õhtul(kui op oliöösel) välja? Millised on arsti nõuanded, kuidas edasi käituda ja tegutseda, millest hoiduda jms?
Kuidas üldse tehakse klappidevahetust, suu kaudu?
Kui see sama nooruk, teeb paaripäeva pärast 2 pakki tobi, kuidas ta tervis vastu peaks? Kui juba süda puperdas väiksest jooksmisest...
Kuna kardioloogide valdkonnas polnud ühetgi arsti kellelt küsida, siis mõtlesin, ehk Teie oskate selles alas kõige rohkem nõu anda! :)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks olen sel teemal ka profaan. Seetõttu ammendavat vastust kindlasti anda ei suuda.
Suu kaudu südame klappe kindlasti ei vahetata, võimalik on see küll veresoonte kaudu. Suitsetamine südamehaigel on igal juhul vastunäidustatud. 3h kunstlikku koomat oli ilmselt tavaline narkoos. Järgmisel päeval kojukirjutamise otsustab raviarst sõltuvalt sellest, mis protseduur patsiendile tehti - ei tea ju seda Teie ega ka mina.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Peale pimesoole oppi

Tere,kas peale pimesoole oppi võib astuda seksuaalvahekorda?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Te ei täpsusta, kas tund, päev või nädal peale operatsiooni. Tund peale operatsiooni on ehk vara aga nädala pärast ei näe probleemi. Kui tahtmine on ja endale sellega haiget ei tee, siis mina ei näe vastunäidustusi ...

Loe edasi

Varikoos

Tere dr.Tepp!
Milline spordiala on soovitav peale varikoosi? Kas peale op-i on parem kasutada tugisukkasid või tugipõlvikuid ning milline võiks olla nende tugevus?
Tänan!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige parem oleks ehk ujumine - mõõduka lihaspingutusega kaasneb ühtlane väline surve vee poolt.
Peale veenioperatsiooni soovitan keskmise survega tugisukki.


Loe edasi

operatsioon ja solaarium

tere, nädal tagasi lõigati mul ära pimesool ja järgmisel nädlal oleks kangesti vaja käia paar korda solaariumis, et veidi jumet peale saada, see oleks siis kaks nädalat peale lõikust ja nädal peale niitide ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei näe probleemi.

Loe edasi

veenilaiendite opp

Kui kaua keskmiselt kestab haiglaravi peale veenilaiendite operatsiooni?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kaasajal veenilaiendite operatsiooni järgselt minnakse koju juba samal õhtul, harva ollakse üks öö peale operatsiooni haiglas.

Loe edasi

peale veenilaiendite operatsiooni

Kas on normaalne, et peale veenilaiendite operatsiooni (lõigatud 4 kohast) on säär tugevalt sinine ja verevalumites? Kaua võib see kesta?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole see normaalne aga pahatihti peale operatsiooni on hematoomid ehk verevalumid vältimatud. Umbes 1 kuu jooksul peaksid need kaduma

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: