Veresoone kasvaja põlvel 22.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mina olen 12 aastane ning minu põlvel on veresoone kasvaja. Arstid on mu emale öelnud, et see kaob 5. ja 7. eluaastajooksul, kuid minul on see alles. See on selline tumepunane ja ma ei tea mida arvata sellest. Palun aidake.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite näitama end lastekirurgile - ilma nägemata on mul raske soovitusi anda. Ise arvan - kui häda ei tee, ei näe põhjust puutuda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sinine veresoon

Tere.Avastasin oma pojal sinise veresoone mis ulatub õlavarrest käelabani.Esialgu arvasin,et on helesinise markeriga juti tõmmanud.Varem ei ole sellist asja täheldanud.Ravimeid ei tarvita.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Nahaalused veenid heledanahalistel paistavadki sinised. Kui valulikkust ega muid põletikutunnuseid ei ole, pole põhjust muretseda.

Loe edasi

Lõhkenud veresoon?

Tere! Minu probleem seisneb selles, et mul on arvatavasti jalas lõhkenud veresoon. See on valulik ja suhteliselt sinine. Mõned arvasid, et äkki on "sinikas" , aga ma ise nii ei arva. Mida ma peaksin tegema? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Nn "sinikas" on see igal juhul - meditsiinikeeles "verevalum". Kas see on tekkinud traumast või spontaansest veresoone lõhkemisest polegi nii oluline. Tavaliselt ka iseeneslikule veresoone lõhkemisele ...

Loe edasi

Kasvaja

Tere

Kui on pahaloomuline kasvaja keele peal, kuidas toimub selle eemaldamine või ravi vm võimalused? Kas on ravitav, eemaldatav?

Mures ema

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Eemaldada saab ainult operatiivselt, kui kasvaja ei ole kaugelearenenud. Teiseks ravivõimaluseks on kiiritus.

Loe edasi

veresoone kasvajad

Minu 6- kuusel pojal on seljal ja peas healoomulikud veresoonekasvajad. Kas nendest võib tulevikus probleem tekkida. Lastearst arvab, et ega nendega ikka midagi enne lapse 2 aastaseks saamist teha ei ole.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et probleemi veresoonekasvajatest e. hemangioomidest tulla ei tohiks. Ainuke, et nad kipuvad suurenema ja kindel on, et väikse kasvaja eemaldamine on väiksem operatsioon, kui suurega manipuleerimine. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: