Naksuvad liigesed 11.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Probleem selles, et tehes liigutusi nt käte välja sirutamine ning sügavad kükid käivad vastavast kohast (põlvest või küünarnukist) naksud/plõksud läbi. Probleem on minu arvates süvenenud viimase paari aasta jooksul, kuid võib-olla olen hakanud lihtsalt ise rohkem end jälgima. Arvan, et tegmist võib olla kaltsiumi puudusega kuna tarbin vähe piimatooteid. Piima ja keefiri pole elus kordagi joonud ning juustu söön vahel harva paar viilu võileivaga. Samuti ka vähe kohupiima. Hapukoort vaid toidu sees või pelmeenidega. Jogurtit joon ka suhteliselt vähe. Vanasti oli harjumus iga päev hommikuks 400g süüa, kuid pole seda juba 3 aastat teinud. Kohvi ja teed ei joo, kuid umbes kord nädalas tuleb ette juhtumeid, kui tarbin energiajooke. Ei ütle ära ka šokolaadist.

Arvan, et tuleb tarbida toidulisandeid, eeskätt kaltsiumi. Kui jah, siis mis kogustes?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei ole kuulnud plõksuvate liigeste seosest kaltsiumi puudusega organismis, mis ei tähenda, et tervislik toitumine poleks selle häda korral vajalik. Normaalse toitumise korral Teie vanuses ei pea kaltsiumi lisamist tablettide kujul vajalikuks. Energiajookidesse suhtun negatiivselt, kuigi 1 x nädalas nende tarbimisest probleemi ei tohiks tekkida. Liigeste plõksumine pole haigus, kui sellega ei kaasne muid vaevusi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

põlveliiges

Põlveliigese vahetusoperatsioonist on möödas 24 päeva. Kas see, et liiges veel naksub, on normaalne? Millest on see tingitud?

Tänan, Marika

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Liigese naksumises pole midagi iseäralikku - ka omaliigesed vahel naksuvad.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: