Põletuse järgne ravi 23.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Jaanuari keskel sain tulekahjus kannatada põletus haavad seljal.Peale 2-nädalast haigla ravi sain välja ja pidin ülepäeva käima sidumas .Nädal aega käisin siis sidumas ja peale seda ütles perearst ,et sidumas pole vaja enam käia ja kirjutas välja mepilex-plaastrid sest nahk oli juba peale kasvand ja oli ainult üks sügavam auk jäänud.peale 6-päevast plaastri kandmist tekkis plaastri alla nagu pudru-verest,nahast ja lihast ,peale seda ma enam ei kasutanud plaastreid vaid kasutsin bepanten salvi.Nahk on ilusti peale kasvnud,kuid põletik ja paistetus ei kao ära.Naha taastumisest on mõõdas juba peaaegu 3-nädalat.
Millega ma peaksin edasi ravima,et paistetuse ja põletiku välja ravida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui nahk on peale kasvanud siis vaevalt seal all enam põltikku on. Pigem on tegu koereaktsiooniga traumale. Ega oluliselt midagi tegema peagi, tuleb vaid selle uue värske naha eest hoolt kanda, et seda ei vigastaks ja kreemitada, et see ära ei kuivaks ja ei lõheneks. Kõik muu teeb loodus ise ära.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

trauma järgne kõõlusterebendid

Kuu tagasi lihtsalt kukkudes, mõlemad jalad said korraga vigastatud. Käisin kiirabis,seal tehti pilt ja öeldi,et luud on terved. Seoti elastiksidemega mõlemad jalad hüppeliigese juurest kinni.Tehti Ketonali ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule.

Loe edasi

vill keelel

avastasin hiljuti, et mu keele tagaosas on vill. kas võib tegemist olla keelevähiga? ma ei joo, ei suitseta paar korda olen vesipiipu teinud.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vill on reeeglina äge haigusnäht ja tekib põletuse tagajärjel. Millest on Teie vill tekkinud ja kas on põhjust karta vähki, saab öelda vaid peale läbivaatust.

Loe edasi

krõmpskont peas

Tere!
Tekkis krõmpskont kunagise kukkumise tagajärjel pähe. Nüüd on valud tugevnenud ja kont surub ajule.
Kust oleks võimalik infot saada krõmpskondi ja selle ravi kohta?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kahjuks ei saa aru, mida mõtlete krõmpskondi all. Ilmselt mingi modustis, mis on tekkinud trauma koha peale. See võib olla nii luumurru järgne luupaksend, aga ka organiseerunud hematoom. samal ajal võib ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: