Paistes lümf kõrva taga ja eemaldatud sünnimärk 31.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, proovin siis oma murega algusest alustada:
Kuskil poolteist kuud tagasi märkasin oma vasaku kõrvataga "muna", millega läksin koheselt perearsti juurde, esimesel paaril päeval tegi see muna natuke valu, peale seda on moodustis püsinud aga mitte mingit valu ta enam ei tee. Võeti mult erinevaid vereanalüüse (kõigepealt saatis perearst) analüüs oli korras olnud, siis näitasin vasaku rinnapeal olevat sünnimärki, mis oli ebatavaliselt suur ja natukene tundus, nagu oleks kasvanut, perearst suunas mind sellega Paidesse nahaarstile, kellele rääkisin ka oma paistes lümfist, doktor saatis mind uuesti vereanalüüse andma, seekord otse veenist, mitte näpust, ja ka seal olid tulemused korras, samalajal arst helistas Tallinna, dr. Terase'le, et mind kiiresti sinna saata, enne, kui kirurg otsustab need lümfid ära lõigata (sest nagu aru sain, arvas arst, et sünnimärk ja lümfid on seotud). Saingi ülejärgmine päev dr.Terase vastuvõtule ja doktor otsustas koheselt sünnimärk kirurgiliselt ära eemaldada, saigi tehtud, ootasin 3 nädalat vastuseid, aga õnneks tuli välja, et oli lihtsalt neevus ja selle märgiga oli kõik OK. Aga paistes lümf kõrvataga on mul endiselt, niipalju, kui enda kirurgi (Türil) jutust aru sain, ütles, et ootame kuu aega veel, kui lümf on ikka paistes, siis lõikame ta lihtsalt ära. (Kirurgi kons. 18 nov, kuid see tundub natukene hirmutavat, sest minu teada annab siiski paistes lümf millestki märku?). Nohu-köha muid viiruslike haiguseid pole, ateroom on välistatud. Ultraheliga on seda muna 2 korda juba uuritud, aga keegi midagi öelda ei oska, lihtsalt, et korras. Miks siis see lümf paistes võib olla? Kas ma peaksin muretsema või täiendavaid uuringuid paluma? Ma olin õnnelik, kui kuulsin, et see ei ole seotud rinnal olnud sünnimärgiga(kahtlustasid melanoomi), aga millega ta siis seotud võib olla?

Suur aitäh vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lümfisõlme suurenemine võib olla põletiku tunnuseks, aga võib olla ka kasvajalise haiguse näitajaks. Kui antibakteriaalse raviga lümfisõlm väiksemaks ei muutu, siis tuleb kahtlustada kasvajalist haigus. Lõpliku kindluse saab siis, kui lümfisõlm eemaldada ja mikroskoopiliselt uurida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Lümf

Tere,
Mure selline, septembris märkasin paistes lümfi kõrvataga. Lõpuks Jaanuaris tehti mul opp ja arsti sõnul, nagu aru sain, oli lümf lihtsalt koeline, kuid lümf on ikka paistes. Kas see on normaalne?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite selle küsimusega püürduma Teid opereerinud kirurgi poole, kuna ainult temal on histoloogilise uuringu vastus.
Kõiki Teie poolt kirjeldatud vaevusi ühe nimetaja alla panna on raske, kui ...

Loe edasi

Paistes lümf

Aga kui vereanalüüsid ei näidanud mingisugust põletikku, kas siis on siiski võimalus, et kuskil on mingi põletik?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üldvareanalüüs alati mingit spetsiifilist põletikku näidata ei pruugi, kuigi mingid viited võiksid olla.

Loe edasi

Tükk kõrva taga

Tere!
Vasaku kõrva taga luu peal on umbes 0,5 cm läbimõõduga kõva tükk, mis on luu küljes kinni. Mis asi see olla võiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

See võib olla eksostoos (luukühm) aga ka lümfisõlm. Et midagi konkreetset väita, peab nägema/ katsuma.

Loe edasi

nahal tume sünnimärgi taoline näsa

olen 20a ja mul on pea eluaeg onud kaela taga selline pruun kõrgem nahapunn, neil vist mingi nimi ka, sünnimärk see ei ole vist.
kas sellised punne on võimalik eemaldada ka mingit moodi? kes neid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selliseid nahakasvajaid on võimalik eemaldada iga kirurgi juures nii polikliinikutes kui ka haiglates. Tuleb võtta perearsti saatekiri ja minna kirurgi vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: