Kõrva taga olev väike muna 25.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi avastasin kõrva taga väikese valutu nahaaluse mügariku, mida sõrmega tunda(katsudes kõva)
Tunnen muret, kuna googeldades taolist asja lööb ette koheselt jubedad tulemused..
Kaelal on mitmed kontrollitud lümfisõlmed, mis perearsti sõnul täiesti tavalised, kas see on taaskord "lampi" välja löönud lümf, kas peaksin arstile minema? Kuigi see on imepisike..
Meenub ka see, et võisin seda kohta kõrvarõngaga magades vigastada, kas asi võib olla selles?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult pildi järgi on raske seisukohta võtta. Kõige sagedamini on sellised moodustised naha tsüstkasvajad. Oleks vaja siiski ise näha ja katsuda.