Alalõualuu probleem 25.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

51 päeva tagasi oli avarii. Diagnoositi frontoparietotemporaalluude kokkupuute kohas impressioonmurd, mis korrastati operatsiooniga. Hetkel kõik ilusti paranenud, kuid suu avamine on raske ning tekib pinge haava juures. Selle 51 päevaga on läinud nii palju paremaks, et süüa saab nüüd korralikult, kuid kohati raskustega. Kas see läheb üle ajaga või peaks pöörduma arstile, kontrolli?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Aeg peaks seda parandama, kuid sellise raske trauma puhul järelkontroll Teid opereerinud arsti juures oleks kindlasti vajalik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Alalõuaoperatsioon ja kõrgvererõhktõbi

Tere!
Mul on küsimus alalõualuu operatsiooni kohta, et mul on see opp tulemas järgmine kuu, et kui mul avastati kõrgenenud vererõhutõbi, kas sellega tehakse ka oppi?
Kui kaua on umbes taastumini, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõrgvererõhutõbi on medikamentidega ravitav ja ei usu, et Teie puhul see operatsiooni takistuseks osutuks. Lõpliku otsuse teeb muidugi anestesioloog. Kuna ei tea, mis operatsiooni Teile plaanitakse teha, ...

Loe edasi

tarkusehambad

Tere, olen 21a naine. Probleem on selles, et mul tulevad kolm tarkusehammast korraga ja üks tuli enne aga onka nüüd kiiremini hakanud välja lõikuma.Alumine parempoolne tarkusehammas pole veel väljas kuid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

kahjuks küsimus pole minu erialast, mida valdan. Igal juhul on operatsiooni võimalik teha ka üldnarkoosis.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: