Mida endast kujutab kubemesong? 31.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin endale, et kubeme juures natuke pakitab algul arvasin, et venitasin tööga ära, aga paari päeva möödudes oli juba valu suurem. Pöördusin kohaliku kiirabi poole, kus selgus, et on song. Mind huvitab selle juures kaks asja. Kas seda võib põhjustada raske füüsiline töö, ja kui mulle pandi opi aeg 10.05.2011, kas see haigus võib mõjutada minu tervisliku seisundi halvemuse poole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske füüsiline töö on kindlasti songa tekkes üks põhjustav faktor. Song on ohtlik pitsumise korral - songa sisu tuleb välja aga tagasi enam ei lähe. Siis tekib tugev valu ja kui õigeaegselt abi ei saa (kohe ei opereerita) võib tekkida soole nekroos e.kärbumine. Muus osas song tervist oluliselt ei mõjuta kuivõrd ainult aja jooksul see läheb suuremaks ja segab füüsilise töö tegemisel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

mure

Tere.Selline mure,et ühel kannikal sissekasvanud karvast või ma ei tea millest tekkinud paranematu haav,või õigemini mäda kolle.Tunda teda ei ole,ainult häirib see eritis mida sealt tuleb-plekid jne.Kuidas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mädaeritus "kannika" peal võib tähendada mitut haigust. Kõik nad nõuavad operatiivset vahelesegamist. mis kujutab endast haiguskolde eemaldamist.
Arstikeeles võib olla see kas pilonidaaltsüst või ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi