Kannakõõluse rebendist taastumine 11.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

34-aastasel mehel oli sportimise tulemusena kannakõõluse rebend, mis opereeriti, ning jalg oli 8 nädalat kipsis. Kas oskate soovitada mõnda harjutust (või vene-/inglisekeelset veebilehte, eesti keelset ma ei leidnud) jala taastusraviks. Ravikirurg ei andnud mingeid juhiseid, peale selle, et ärge kaks kuud toetage jalale (?!?) ega saatnud taastusraviarstile. Kuna töölt enam haiguslehega puududa ei tahaks, siis ei saa ka omal käel otsida taastusraviarsti. Veel kaebab ta, nagu nahk kisuks (tema kirjelduse järgi nagu nahk oleks kõõluse külge õmmeldud)-kas see on kõõluse paranemisel normaalne? Kas on normaalne, et pärast kipsi veel paar kuud ei tohi jalale toetada? Igasugune info kannarebendi ravi ja taastusravi kohta on teretulnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole päris minu eriala, kuulub ortopeedia rubriiki.
Toetud avõite jalale igal juhul, koormust kõõlusele võib anda mõõdukalt ja järk järgult, piirajaks peaks olema valu. Ravivõimlemine seisneks igasuguste liigutuste tegemises ilma kõõlust keharaskusega koormamata - liigutused hüppeliigesest õhus või vees. Peale kipsi eemaldamist võiks kanda mõni aeg ortoosi. (saab meditsiinitarvete poest).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Hemorroidektoomiast taastumine

Kolm kuud tagasi opereeriti mul välimisi hemorroide. Seniajani esineb valulikkust ning veritsust pärasoolest. Tundub, et pärak on ka pisut turses. Millest see võib olla tingitud ja kuidas seda ravida? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kolme kuuga peaks hemorroidide operatsiooni järgselt taastumine olema toimunud ja operatsioon unustatud. Peaksite pöörduma Teid opereerinud kirurgi poole.

Loe edasi

parema jala kannakõõluse haiguslik olukord

Parema jala kannakõõluse keskmises osas (alates luupeksist) paksend või turse (pikkusega kuni 4-5cm) ning valulikkus käimisel.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata mingit seisukohta võtta ega ravisoovitust anda ei julge. Pealegi olen üldkirurg,mitte ortopeed.

Loe edasi

Pilonidaaltsüsti operatsioonilt taastumine

Tere!
Tahtsin küsida, et kui kaua võtab aega operatsioonilt taastumine, et saaks uuesti jätkata füüsiliste tegevustega nagu näiteks istessetõusud jne.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peate arvestama vähemalt 1 kuu pikkuse vahega sellistes tegevustes. Vahel võib paranemine võtta ka kauem.

Loe edasi

Hemorroidid

5 kuud tagasi peale sünnitust tekkis hemorroid, wc-s käies on valus ja veritseb ning on sügelus ja valus. Naistearst saatis kirurgi juurde, kirurg ütles, et põletikku ega midagi ei ole, et tema arvates ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilmselt siiski midagi on - näiteks tekkinud rebendist pärakulõhe. Ilma nägemata ei oska arvamust avaldada. Peaksite näitama kellelegi teisele kirurgile.

Loe edasi

Valu tekitav kannakõõluse kinnitus

Tegin nädal aega rasket füüsilist tööd. Ühel päeval tundsin, justkui saabas hõõruks natuke kanda. Nahapind oli ilus sile, mingit paistetust ega mügarikku ei olnud. Järgmisel päeval oli ebameeldiv tunne ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Olen üldkirurg ja Teie probleem on ortopeediline: ei pea ennast sel alal kompetentseks.
Rebend eeldaks traumat, mida Te aga eitate. Sellised asjad võivad tekkida ka ebamugavate jalatsitega pikaaegsest ...

Loe edasi

Taastumine pimesoole operatsioonist

Tere

Nädal aega tagasi tehti mul pimesoole operatsioon, oli suht äge põletik.
Nüüd olen juba kodus ja kõht on nagu pall. Haav ilusti korras ja kõht valu ei tee, aga kas võimalik, et ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuu ajaga peaks asi normi minema.

Loe edasi

Kannakõõluse operatsioonijärgne taastumine

Vigastasin treeningul kannakõõlust, 2 päeva pärast tehti operatsioon, siis möödus veel 3 päeva ja kohmetul kõndimisel karkudega astusin hooletult trepiastemele, lastes hetkeks kogu keharaskuse haigele ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie poolt kirjeldatud tuimustunne ei pruugi olla põhjustatud mitte ainult verevarustuse häirest kuivõrd ka närvi kompressioonist. Jälgida tuleks, et kips ega side poleks liiga ümber. Sellepärast tsirkulaarkipsi ...

Loe edasi

Kannakõõluse rebend

Rebestasin võrkpalli mängides oma parema jala kannakõõluse. Samal päeval tehti operatsioon ja pandi jalg lahasesse. Kuidas saaksin võimalikult kiiresti terveks? Millele tuleb tähelepanu pöörata?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ega protsessi kiirendamiseks endal oluliselt midagi teha annagi - tuleb lihtsalt järgida arsti ettekirjutusi. Mitte liiga vara alustada koormuse andmist, toituda võimalikult hästi ja mitmekesiselt.

Loe edasi

hemorroidid

Tere! Mul on vist hemorroidid ja muidu ei põhjustanud mingeid vaevusi kuni märkasin soole tühjendamisel vähesel määral verd kui kõht kinni oli. Aga see on ainult korra nii olnud.
Tahaksin teada ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ühekordne vere nägemine kõhukinnsuse korral soole tühjendamisel, ei tähenda veel hemorroide. Veritsus võib olla lihtsalt limaskesta rebendist. Peaksite vältima kõhukinnisust ja jälgima oma väljaheidet. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: